Okullar Arası Kros Şampiyonası Yapıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı orta dereceli okulların yer aldığı “ Okullar Arası Kros Şampiyonası” Gönyeli ilkokulu koşu ve yürüyüş parkurunda  gerçekleştirildi.

Yıldız Kız –Erkek kategorisinde 14, Genç Kız – Erkek kategorisinde 9 okulun yarıştığı şampiyonada ferdi  sıralama ve takım sıralamalarında dereceye girenler ödülleri aldı.

Dereceye girenlere ödülleri Talim Terbiye Dairesi Müdürü Havva Dağsever, Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Hüseyin Kavaz, Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Ersin Doğaç ve Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Eğitmen tarafından verildi.

Şampiyona sonrasında dereceye giren Yıldız Kız – Erkek ( Ferdi – Takım) ve Genç Kız – Erkek  (Ferdi- Takım)’ların isimleri şöyle;

 

Yıldız Kızlar 2000 metre FERDİ SIRALAMA

  1. YAĞMUR BOZOĞLAN  - THE AMERICAN FUTURE COLLEGE
  2. ALEYNA GÖÇGÜN  - THE AMERICAN FUTURE COLLEGE
  3. MEKSELİNA BUHUR  - ŞEHİT HÜSEYİN RUSO ORTAOKULU

Yıldız Kızlar 2000 metre TAKIM SIRALAMA

  1. THE AMERI
  2. CAN FUTURE COLLEGE
  3. ŞEHİT HÜSEYİN RUSO ORTAOKULU
  4. BAYRAKTAR ORTAOKULU

Yıldız Erkekler 3000 metre FERDİ SIRALAMA

  1. ORAZGELDİ DOLKANOV -  YAKIN DOĞU KOLEJİ
  2. BİLAL CABAN -  ATLEKS SANVERLER ORTAOKULU
  3. BORA ALTUN  - YAKIN DOĞU KOLEJİ

 

Yıldız Erkekler 3000 metre TAKIM SIRALAMA

  1. YAKIN DOĞU KOLEJİ
  2. ATLEKS SANVERLER ORTAOKULU
  3. BAYRAKTAR TÜRK MAARİF KOLEJİ

Genç Kızlar 3000 metre FERDİ SIRALAMA

  1. NEZİHAT DOYGUNEL  - YAKIN DOĞU KOLEJİ
  2. DEMET ÇAKIR  - YAKIN DOĞU KOLEJİ
  3. PINAR KARAKAYA -  LEFKOŞA TÜRK LİSESİ

 

Genç Kızlar 3000 metre TAKIM SIRALAMA

  1. YAKIN DOĞU KOLEJ
  2. LEFKOŞA TÜRK LİSESİ
  3. BÜLENT ECEVİT ANADOLU LİSESİ

Genç Erkekler 5000 metre FERDİ SIRALAMA

  1. MUSTAFA YORULMAZ  - YAKIN DOĞU KOLEJİ
  2. EMRE SOYTÜRK  -  ATATÜRK MESLEK LİSESİ
  3. SALİH DAĞLAR ESLEK -  BÜLENT ECEVİT ANADOLU LİSESİ

Genç Erkekler 5000 metre TAKIM SIRALAMA

  1. YAKIN DOĞU KOLEJİ
  2. BÜLENT ECEVİT ANADOLU LİSESİ
  3. CENGİZ TOPEL ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ