Geçmiş Müsteşarlarımız

Hükümetler

Bakanlığın Adı

Müsteşarlarımız

Geçici Türk Yönetimi Yürütme Kurulu
(28.12.1967-05.07.1970)
Eğitim, Kültür ve Öğretim İşleri Üyesiği  
Kıbrıs Türk Yönetimi Yürütme Kurulu
(05.07.1970-12.03.1973)
Eğitim, Kültür ve Öğrenim İşleri Üyeliği  
Kıbrıs Türk Yönetimi Yürütme Kurulu
(12.03.1973-26.08.1974)
Eğitim ve Öğretim İşleri Üyeliği  
Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi Yürütme Kurulu
(26.08.1974-08.10.1974)
Milli Eğitim Bakanlığı  
Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi Bakanlar Kurulu
(08.10.1974-13.02.1975)
Milli Eğitim, Adalet ve İçişleri Bakanlığı  
Kıbrıs Türk Federe Devleti Bakanlar Kurulu
(13.02.1975-05.07.1976)
Eğitim Bakanlığı  
1. Konuk Hükümeti
(05.07.1967-07.07.1977)
Eğitim,Öğrenim ve Kültür İşleri Bakanlığı  
1. Konuk Hükümeti Değişikliği
(07.07.1977-21.04.1978)
Ulusal Eğitim, Öğretim ve Kültür Bakanlığı  
Örek Hükümeti
(21.04.1978-12.12.1978)
Eğitim ve Kültür Bakanlığı  
1. Çağatay Hükümeti
(12.12.1978-04.08.1981)
Eğitim, Kültür ve Gençlik Bakanlığı Raif Birman - Onay F. Demirciler
2. Çağatay Hükümeti
(04.08.1981-15.03.1982)
Eğitim, Kültür ve Gençlik Bakanlığı Raif Birman - Onay F. Demirciler
3. Çağatay Hükümeti
(15.03.1982-13.12.1983)
Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Bakanlığı Burhan Tuna - Onay F. Demirciler
2. Konuk Hükümeti
(13.12.1983-19.07.1985)
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı Burhan Tuna
1. Eroğlu Hükümeti
(19.07.1985-02.09.1986)
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Burhan Tuna
2. Eroğlu Hükümeti
(02.09.1986-23.05.1988)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Burhan Tuna
3. Eroğlu Hükümeti
(23.05.1988-11.05.1989)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Burhan Tuna
3. Eroğlu Hükümeti Değişikliği
(11.05.1989-20.06.1990)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Burhan Tuna
4. Eroğlu Hükümeti
(20.06.1990-24.03.1992)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Burhan Tuna - Erol Özçelik
4. Eroğlu Hükümeti Değişikliği
(24.03.1992-01.01.1994)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Osman Özalp
1. Atun Hükümeti
(01.01.1994-18.01.1995)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Olgun Olay
1. Atun Hükümeti Değişikliği
(18.01.1995-22.05.1995)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Olgun Olay
2. Atun Hükümeti
(22.05.1995-11.12.1995)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Birtan Asker
3. Atun Hükümeti
(11.12.1995-16.08.1996)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Birtan Asker
5. Eroğlu Hükümeti
(16.08.1996-16.09.1998)
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı Ata Samioğlu
5. Eroğlu Hükümeti Değişikliği
(16.09.1998-30.12.1998)
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı Ata Samioğlu
6. Eroğlu Hükümeti
(30.12.1998-08.06.2001)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Işılay Yılmaz
7. Eroğlu Hükümeti
(08.06.2001-13.01.2004)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Rüstem Akyön
Talat Hükümeti
(13.1.2004 - 26.4.2005)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Erdoğan Sorakın
Soyer Hükümeti
(26.04.2006 - 04.05.2009)
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Erdoğan Sorakın
Dr.Sibel Siber Hükümeti
(13.06.2013 - 31.08.2013)
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı

Ali Yönel

Özkan Yorgancıoğlu Hükümeti
(31.08.2013 - 24.09.2013)
Milli Eğitim Bakanlığı

Sevgi Değgin

Özkan Yorgancıoğlu Hükümeti
(24.09.2013 - 15.07.2015)
Milli Eğitim Bakanlığı

Rauf Ataöv

Ömer Soyer Kalyoncu Hükümeti
(15.07.2015 - 16.04.2016)
Milli Eğitim Bakanlığı

Bumin Paşa